Červenec 2013

K smrti nenávidím svou hloupou slabost

29. července 2013 v 12:09 | Sentimentalistka |  Naše myšlenky
"Naděje je vlastně jen převlečená nejistota. A její jméno určujeme podle toho, v jaké situaci se ocitneme."
Findë

Momentální stav věcí

25. července 2013 v 11:33 | Ona - ona za to může |  Hudba
Jde to se mnou dosti z kopce, teď, když bych se měla snažit o to dělat něco smysluplného, protože na to mám konečně čas (aneb třikrát sláva prázdninám), sedím od rána před svým počítačem (no, tenktokrát sice ne tak úplně před svým, nýbrž před máminým, ale fajn...), projíždím net a vyhledávám hlouposti (= úchylné obrázky, které bych si mohla dát na pozadí plochy).
Včera jsem si vrámci náhlého zápalu výtvarné inspirace celý večer cosi čmárala a říkala jsem si, že bych to mohla dneska nakrásně dokončit a jakože přemalovat, ale teď se mi fo toho nějak nechce. Budu se k tomu ale muset stejně dokopat, protože za chvíli už bude doma ségra a máma a bude tu k nevydržení a já toho v chaosu moc nevytvořím. Potřebuji se úporně soustředit. :D (Možná, kdybych se úporně soustředila na jiné věci, než prasečinky, také by to se mnou mohlo vypadat jinak, ale to už je zase jiná kapitola.)

Nu, půjdu si rozdělat barvy, v poslední době až příliš používám jen tužky a propisky. Stínování je sice jakože fajn, ale měla bych stejně víc dělat (s barvami)...
Takže já jdu tvořit a uvidíme, jestli z toho něco bude (= nebude (já vím, někdy přehnaná dávka upřímnosti škodí)).


A Vy, Vy se tu mějte zatím krásně, užívejte léta, sluníčka a volna. A poslechněte si tady ještě krásný soundtrack:


Jsem tu s dalším příspěvkem do tvorby - inspirace filmem

8. července 2013 v 2:17 | smutná a čajem nadopovaná Findë |  Tvorba
Nu, zaujal k smrti mě dojal Atlas mraků, a tak jsem místo recenze napsala báseň. Upřímně bych si ji ale přiřadila jen k jednomu ze šesti příběhů. Tedy v budoucnu asi bude buď recenze k filmu - nebo pět dalších básní (Findë se pokouší o vtip, což je ironické, když tady přitom pláče do klávesnice).
Zítra se pokusím jít sehnat knížku. A doufám, že to bude úspěšnější pokus, než teď o vaše/své pobavení/povzbuzení.