Další článek v podstatě o ničem

18. června 2013 v 22:57 | Findë |  Aktuální dění
To nám to ale letí. Už to máme skorem dva týdny od posledního zápisu-článku. Uff...vyčerpávající prohlášení.
A teď ještě jedno - sakra, já ale vůbec nemám pojem o tom, o čem bych měla psát další nové články. Ten nedostatek inspirace je děs běs. Potřebovala bych zase asi nějaký polibek od Múzy, protože opravdové Tvůrčí odbdobí (s velkým T), už jsem dlouho, předlouho neměla.

A v důsledku těchto neblahých okolností musím s politováním konstatovat, že to vypadá na změnu tématu blogu (a za tímto mým rozhodnutím stojí především fakt, že už opravdu, ale opravdu nevím, o čem a co psát).
Jako hned se mi zase nevyděste, nemyslím to tak, že slečnu Findë najednou po těch "letech" Tolkienovské nadšení opustilo a zmizelo v nenávratnu spolu s jejími dětskými sny (a iluzemi a...no, popravdě ani raději nechci vědět, co všechno si mě ještě takhle klidně jako-by-se-snad-nic-nedělo opustilo), ale zkrátka a dobře (což si zrovna lidé mé povahy neradi připouští) život je změna.
Přiznávám, že mé nadšení co se týče bytí Tolkienovou fanynkou sice mírně opadlo, ale to je jen tak mírně, že to ani nestojí za řeč. To teď spíše přichází nové věci, které by se mu rády zařadily po bok (což se zatím tedy, musím přiznat, žádné nepodařilo, sice tedy chvílemi o něco zvýšený zájem jevím, ale nikdy to není tak intenzivní a především mi to nikdy nevydrží).
Ale co jsem to vlastně chtěla říct - nu, asi mě přešla doba psaní informačním článků o tom, co nového k Hobitovi (novinky si stejnak chodím čítat k Baruš) a spol. a nastala doba, kdy bych chtěla mít také chvíli blog o sobě a kdoví, možná i o jiných věcech. Tím samozřejmě nechci říct, že se chci teď tolkienovské tématice vyhýbat (to spíše naopak), jen momentálně k tomu nemám vůbec žádné nápady.

A když už jsme ale s Thalií ten blog na počest Tolkienovým skvělým knihám založily, zasloužilo by si to tu alespoň mít pár stručných infočlánků, tudíž se chystám jich v následujích plus mínus dvou týdnech pár dát dohromady a zveřejnit. To ale bude spíše jen takové "opakování", takže nic nového a originálního. Ale přesto - alespoň něco, ne? Minimálně tu něco přibyde, když už nic víc.

Už dlouho se také chytám vrhnout na tu Baruš/Eámáně slibovanou povídku. Sice jsem tedy na prózu docela dřevo, ale vždycky jsem snila o tom psát si své vlastní povídky a fanfikce (Aneb předělávat si věci ku obrazu svému. To je v mém podání ale...muhehe...mírně řečeno - mimořádně děsivé.), takže jen co bude alepoň kousíček té inspirace (všechna dosavadní a za poslední týdny nashromážděná padla pravděpodobně na slohovku z jazyka českého), pokusím se sesmolit alespoň pár ubohých řádků. Alespoň bude legrace...

A vůbec - napište mi do komentářů, co se Vám právě teď honí hlavou (A může to být opravdu cokoli. A když říkám cokoli, myslím tím cokoli.), zajímalo by mě totiž, o čem pro změnu v poslední době přemýšlíte Vy...

PS: Myslíte, že za ten nedostatek inspirace může dlouhé "odcizení"? (Hehe, jen si tak říkám - takhle při večeru mám opravdu zvláštní nápady, což?)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Thalia Thalia | Web | 18. června 2013 v 23:12 | Reagovat

Zřejmě nejsi sama, kdo má nedostatek inspirace. V tomhle období se věnuji hlavně fanfiction, to se píše lépe než vymýšlet vlastní příběh, ale vlastně je to jen moje snění a nic, co by se dalo zveřejňovat. Nicméně věřím, že ty určitě na něco přijdeš ;-)

2 Viv Zombie Viv Zombie | Web | 19. června 2013 v 20:27 | Reagovat

Jak někdo napsal nade mnou, tak v tom nejsi sama. Taky nemám žádnou inspiraci, a to jsem měla tak velké plány a teď najednou nic.
Jinak obdivuji tvůj styl psaní, sice to měl být (asi) článek o ničem, no, já ho zhltla jedním dechem a "bavila" jsem se, tedy ne úplně bavila, ale prostě jsem se nenudila, jestli někdo chápe mé myšlenkové pochody.
Objevila jsem tvůj blog právě teď a určitě se sem ráda vrátím.:)

3 Findë Findë | E-mail | Web | 19. června 2013 v 22:44 | Reagovat

[1]: To by mě tedy zajímalo. Jaktože o tom nic nevím? :D Ráda bych alespoň ochutnávku.
Ale tak zase sama vím, jak ty mé příběhy, co si jentak stranou do šuplíku píši, dopadají, takže asi chápu, že je nechceš tak úplně zveřejňovat... :) Ale děkuji za milá slova, od tebe to vždycky potěší.

[2]: Jsem mile překvapena, že jsem tě dokonce i pobavila, protože to asi nebyl tak úplně prvoplánový účel článku. :D
Každopádně děkuji moc za komentář a budu se těšit i na další "shledání" s tebou. :)

4 Eámanë Eámanë | Web | 23. června 2013 v 13:49 | Reagovat

S tou motivací to teď bude složitější. Žádné novinky o Hobitovi se nehrnou a já opravdu nevím, co na blog přidávat - sice se to psaní povídek a básní moc nevyrozná, ale jsem také v koncích :D ...
Mě se taky stalo, už dokonce několikrát, že ze mě Tolkien mírně opadl, ale pak jsem někde viděla po domě jeho knihy nebo v televizi nějakou ukázku Pána Prstenů a hned mě to zase chytlo :D
.... A přivítám jakoukoliv změnu, a kdyby se ti zadařilo s povídkou, určitě ji jako jedna z ZE ZÁSTUPŮ LIDÍ uvítám :)
Měj se krásně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama