Červen 2013

Sny

29. června 2013 v 0:05 | Findë, Findë a zase jenom Findë! (a jestli bys chtěl jinou, tak prostě hledej jinde). |  Tvorba
Protože si mi smazala asi tak čtvrtina předchozího článku shrnující mé zážitky z dnešního dne (kteréžto by na mě stejně asi vzato kolem a kolem nevrhaly zrovna nejlepší světlo (v mém případě možná spíš stín)) a mně se to již nechtělo znovu dopisovat a přepisovat, bude Vám muset stačit krátká básnička, kterou jsem napsala teprve včera. Není to nic extra, ale tak jak já s oblibou říkám - alespoň něco.
Naleznete ji v celém článku. :)

Evanescence - Everybody's Fool

27. června 2013 v 22:00 | Findë |  Hudba
Úžasná písnička se zajímavým videoklipem, určitě doporučuji shlédnout a poslechnout si.
Jsem zvědavá, jak se bude líbit...Dávka poezie

27. června 2013 v 14:49 | Findë |  Tvorba
Abyste si nemohli stěžovat, že se tu nic neděje, přicházím s takovou další aktualizací, aneb doplňuji, co jsem "prošvihla".
V celém článku tedy naleznete některé mé básně (zveřejněny jsou též na Libresu) z tohoto a minulého roku.

Hudební tip - Greensleves

23. června 2013 v 22:48 | Findë |  Hudba
Jestli máte také tak rádi tu nostalgicko-melancholickou přemýšlivou náladu jako já a nevíte, jak si ji zrovna navodit (ovšem popravdě asi málokdo je takový sebetrýznitel, aby mohl prohlásit, že se mu zamlouvá a že si ji ještě chce dobrovolně přivodit :D), určitě bych pro Vás měla jeden žhavý tip a sice tuto krásnou skladbu.
Je výborná na uklidnění, tiché přemítání, okamžiky vzpomínek či pro zažehnutí inspirace.
Přeji tedy (všem odvážlivcům) příjemný poslech.Další článek v podstatě o ničem

18. června 2013 v 22:57 | Findë |  Aktuální dění
To nám to ale letí. Už to máme skorem dva týdny od posledního zápisu-článku. Uff...vyčerpávající prohlášení.
A teď ještě jedno - sakra, já ale vůbec nemám pojem o tom, o čem bych měla psát další nové články. Ten nedostatek inspirace je děs běs. Potřebovala bych zase asi nějaký polibek od Múzy, protože opravdové Tvůrčí odbdobí (s velkým T), už jsem dlouho, předlouho neměla.

A v důsledku těchto neblahých okolností musím s politováním konstatovat, že to vypadá na změnu tématu blogu (a za tímto mým rozhodnutím stojí především fakt, že už opravdu, ale opravdu nevím, o čem a co psát).
Jako hned se mi zase nevyděste, nemyslím to tak, že slečnu Findë najednou po těch "letech" Tolkienovské nadšení opustilo a zmizelo v nenávratnu spolu s jejími dětskými sny (a iluzemi a...no, popravdě ani raději nechci vědět, co všechno si mě ještě takhle klidně jako-by-se-snad-nic-nedělo opustilo), ale zkrátka a dobře (což si zrovna lidé mé povahy neradi připouští) život je změna.
Přiznávám, že mé nadšení co se týče bytí Tolkienovou fanynkou sice mírně opadlo, ale to je jen tak mírně, že to ani nestojí za řeč. To teď spíše přichází nové věci, které by se mu rády zařadily po bok (což se zatím tedy, musím přiznat, žádné nepodařilo, sice tedy chvílemi o něco zvýšený zájem jevím, ale nikdy to není tak intenzivní a především mi to nikdy nevydrží).
Ale co jsem to vlastně chtěla říct - nu, asi mě přešla doba psaní informačním článků o tom, co nového k Hobitovi (novinky si stejnak chodím čítat k Baruš) a spol. a nastala doba, kdy bych chtěla mít také chvíli blog o sobě a kdoví, možná i o jiných věcech. Tím samozřejmě nechci říct, že se chci teď tolkienovské tématice vyhýbat (to spíše naopak), jen momentálně k tomu nemám vůbec žádné nápady.

A když už jsme ale s Thalií ten blog na počest Tolkienovým skvělým knihám založily, zasloužilo by si to tu alespoň mít pár stručných infočlánků, tudíž se chystám jich v následujích plus mínus dvou týdnech pár dát dohromady a zveřejnit. To ale bude spíše jen takové "opakování", takže nic nového a originálního. Ale přesto - alespoň něco, ne? Minimálně tu něco přibyde, když už nic víc.

Už dlouho se také chytám vrhnout na tu Baruš/Eámáně slibovanou povídku. Sice jsem tedy na prózu docela dřevo, ale vždycky jsem snila o tom psát si své vlastní povídky a fanfikce (Aneb předělávat si věci ku obrazu svému. To je v mém podání ale...muhehe...mírně řečeno - mimořádně děsivé.), takže jen co bude alepoň kousíček té inspirace (všechna dosavadní a za poslední týdny nashromážděná padla pravděpodobně na slohovku z jazyka českého), pokusím se sesmolit alespoň pár ubohých řádků. Alespoň bude legrace...

A vůbec - napište mi do komentářů, co se Vám právě teď honí hlavou (A může to být opravdu cokoli. A když říkám cokoli, myslím tím cokoli.), zajímalo by mě totiž, o čem pro změnu v poslední době přemýšlíte Vy...

PS: Myslíte, že za ten nedostatek inspirace může dlouhé "odcizení"? (Hehe, jen si tak říkám - takhle při večeru mám opravdu zvláštní nápady, což?)

Vylévám si srdce aneb dnešní den a věci další...

5. června 2013 v 23:04 | Findë |  Aktuální dění
To nám to opět zase pěkně začíná (nebo chcete-li končí, teď jde o to jak věci berete.).
Já jsem se vrátila na blog (to je ten začátek) a vrcholí nám písemkové a zkoušecí období (a to je zase ten konec) - podle všeho ta nejnapínavější a nejjímavější část školního roku ("navzdory" tomu většinou z nás však nejméně milovaná).
Findë právě teď leží rozvalená na polštářích před obrazovkou svého počítače a smolí tenhle článek, aby se pak mohla následně pochválit, že na ten blog úplně nekašle (opět)...

(více již v celém článku)