Online MBTI test osobnosti a mé výsledky

17. září 2011 v 20:53 | Findë |  Ostatní
Udělala jsem si tento on-line test (najdete na http://testosobnosti.zarohem.cz/) a výsledky mě docela příjemně překvapily, protože na mě a mou povahu do puntíčku sedí.

Mé Výsledky testu:

* Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
* Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
* Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
* Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.

Komplexní charakteristika Vašeho typu osobnosti:
Typ INFJ
Hluboké, uvážlivé a složité typy. Dokáží řešit složité problémy, snadno se rozhodují. Zranitelní, ale empatičtí, věří na hodnoty a zásady. V práci odpovědní se sklonem k perfekcionismu.Charakteristika podle serveru MujTyp.cz:
INFJ - umělec

* Zastoupení v populaci: 2% (z toho 1% muži a 1% ženy)
* Nejvýraznější vlastnost: empatie
* Ideální kariéra: malíř, spisovatel, básník, režisér, herec, psychoterapeut, konzultant, kněz, designér
* Slavné osobnosti: Geoffrey Chaucer, Johann von Goethe, Piers Anthony, Mel Gibson, Nicole Kidman, Jamie Foxx, Fjodor M. Dostojevský
* Fiktivní postavy: Doktor Živago, Luke Skywalker (Star Wars), Fox Mulder (Akta X)
* Stručný popis: umělecky nadaný a kreativní, snílek, náladový, perfekcionista, pochybuje o sobě, často se cítí jako oběť společnosti, nejvzácněji se vyskytující typ, velmi dobrý pozorovatel - empatik, soucitný, okolím respektován víc než si myslí.

Jedná se o nejvzácněji se vyskytující typ. Má velké umělecké vlohy, ale na rozdíl od ostatních uměleckých typů (INFP, ISFP) je orientován o něco více prakticky a má rád pořádek. To ho předurčuje nejen k čistě uměleckým profesím (malíř, spisovatel), ale i k užitnému designu, grafice, projektování dekorací apod. Více než jiní umělci vynáší definitivní estetické soudy.

Dávám přednost samotě a klidu. Je velmi dobrý pozorovatel - empatik. Často se může cítit jako oběť společnosti nebo upozorňuje na příkoří páchané na druhých. Je perfekcionista a rád opakovaně kontroluje věci. Obvykle silně mysticky založený se smyslem pro spravedlnost a pomstu.

INFJ jsou idealističtí tajnůstkáři s bohatým vnitřním světem. Odtažití od druhých lidí, ale přesto se nebojí sáhnout k akci, je-li to potřeba. Často si na sebe vezmou příliš mnoho zodpovědnosti.

Mají pochybnosti o skrytých motivech druhých lidí. Dávají si vše do souvislostí i tam, kde by je nikdo jiný nehledal. Upřednostňují hluboké vztahy a bezpodmínečnou věrnost.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Miri Miri | Web | 18. září 2011 v 18:33 | Reagovat

Myslím že se to do tebe dost trefilo :)

2 Miri Miri | Web | 18. září 2011 v 18:37 | Reagovat

Já jsem taková sporná osobnost. Asi čtyři na mně trochu sedí, ale všechny čtyři jsou v různých ohledech úplně vedle. :D

3 Mandy Mandy | Web | 12. listopadu 2012 v 18:33 | Reagovat

To je vážně vtipná shoda okolností-nedávno jsem si tento test dávala, jelikož jsme si měli do školy zjistit typ osobnosti a jsem přesně typ INFJ. =) A naprosto přesně to na mne sedí...=)

4 Pauli Pauli | Web | 13. května 2014 v 20:17 | Reagovat

Ja som tiež INFJ. Na mňa to sedí na 100%, som rada, že som to o sebe zistila, vďaka tomu sa v sebe vyznám omnoho lepšie :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama