Online MBTI test osobnosti a mé výsledky

17. září 2011 v 20:53 | Findë |  Ostatní
Udělala jsem si tento on-line test (najdete na http://testosobnosti.zarohem.cz/) a výsledky mě docela příjemně překvapily, protože na mě a mou povahu do puntíčku sedí.

Mé Výsledky testu:

* Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
* Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
* Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
* Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.

Komplexní charakteristika Vašeho typu osobnosti:
Typ INFJ
Hluboké, uvážlivé a složité typy. Dokáží řešit složité problémy, snadno se rozhodují. Zranitelní, ale empatičtí, věří na hodnoty a zásady. V práci odpovědní se sklonem k perfekcionismu.Charakteristika podle serveru MujTyp.cz:
INFJ - umělec

* Zastoupení v populaci: 2% (z toho 1% muži a 1% ženy)
* Nejvýraznější vlastnost: empatie
* Ideální kariéra: malíř, spisovatel, básník, režisér, herec, psychoterapeut, konzultant, kněz, designér
* Slavné osobnosti: Geoffrey Chaucer, Johann von Goethe, Piers Anthony, Mel Gibson, Nicole Kidman, Jamie Foxx, Fjodor M. Dostojevský
* Fiktivní postavy: Doktor Živago, Luke Skywalker (Star Wars), Fox Mulder (Akta X)
* Stručný popis: umělecky nadaný a kreativní, snílek, náladový, perfekcionista, pochybuje o sobě, často se cítí jako oběť společnosti, nejvzácněji se vyskytující typ, velmi dobrý pozorovatel - empatik, soucitný, okolím respektován víc než si myslí.

Jedná se o nejvzácněji se vyskytující typ. Má velké umělecké vlohy, ale na rozdíl od ostatních uměleckých typů (INFP, ISFP) je orientován o něco více prakticky a má rád pořádek. To ho předurčuje nejen k čistě uměleckým profesím (malíř, spisovatel), ale i k užitnému designu, grafice, projektování dekorací apod. Více než jiní umělci vynáší definitivní estetické soudy.

Dávám přednost samotě a klidu. Je velmi dobrý pozorovatel - empatik. Často se může cítit jako oběť společnosti nebo upozorňuje na příkoří páchané na druhých. Je perfekcionista a rád opakovaně kontroluje věci. Obvykle silně mysticky založený se smyslem pro spravedlnost a pomstu.

INFJ jsou idealističtí tajnůstkáři s bohatým vnitřním světem. Odtažití od druhých lidí, ale přesto se nebojí sáhnout k akci, je-li to potřeba. Často si na sebe vezmou příliš mnoho zodpovědnosti.

Mají pochybnosti o skrytých motivech druhých lidí. Dávají si vše do souvislostí i tam, kde by je nikdo jiný nehledal. Upřednostňují hluboké vztahy a bezpodmínečnou věrnost.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Miri Miri | Web | 18. září 2011 v 18:33 | Reagovat

Myslím že se to do tebe dost trefilo :)

2 Miri Miri | Web | 18. září 2011 v 18:37 | Reagovat

Já jsem taková sporná osobnost. Asi čtyři na mně trochu sedí, ale všechny čtyři jsou v různých ohledech úplně vedle. :D

3 Mandy Mandy | Web | 12. listopadu 2012 v 18:33 | Reagovat

To je vážně vtipná shoda okolností-nedávno jsem si tento test dávala, jelikož jsme si měli do školy zjistit typ osobnosti a jsem přesně typ INFJ. =) A naprosto přesně to na mne sedí...=)

4 Pauli Pauli | Web | 13. května 2014 v 20:17 | Reagovat

Ja som tiež INFJ. Na mňa to sedí na 100%, som rada, že som to o sebe zistila, vďaka tomu sa v sebe vyznám omnoho lepšie :-)

5 Kulfusy Kulfusy | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 21:16 | Reagovat

Seal armpit delivers inconvenience, aches. To delay trip in the hospital should not. Formation under the muscle cavity may become dangerous illness. But most often it is consequences frequent use deodorants, violation rules personal hygiene, increased sweating. Redness causes a close blouse, polluted razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/the-whole-truth-about-the-painless-lump-in-armpit>sore lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump getting hot? This is the abscess that should should, then take antibiotics. initial stage cost lotions, anti-inflammatory drugs. When the ailment is started, shown surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama