Něco o mě (Findë) - Aktualizováno 5.6.2013

1. září 2011 v 15:48 | Findë |  O nás
Některé poznámky byly přidány dodatečně v červnu 2013, staré a neaktuální infrmace byly promazány, postupně dopisuji nové.

Takže já jsem Findë,
tuto přezdívku jsem si vybrala proto, že se mi líbí jméno Julia, Findë je totiž jeho elfská podoba. Mimo tento blog mám i svůj vlastní, který najdete na adrese catjulia.blog.cz
Mým oblíbeným spisovatelem je J.R.R.Tolkien, jehož knihy mi poskytují bezednou studnici inspirce, ze které mohu čerpat. Jeho příběhy jsou také mnohdy velmi emotivní a smutné a tak se mnohdy neubráním slzám, ale právě tím jsou krásné. A proto, že jeho knihy já i Thalia máme rády jsme si založily tento blog, abychom se zde jeho dílům věnovaly.

Ale teď již něco o mě. Tak tedy je mi 13 let a chodím do tercie gymnázia, což odpovídá osmému ročníku základní školy.
Mými koníčky jsou kreslení, psaní básní a příběhů, zpěv, bruslení, cyklistika, psaní úvah a přemýšlení o životě.

Povahou jsem melancholik (ale pokud byste chvilku hledali najdete ve mě i kousek cholerika), pesimista a introvert. Mám ráda ticho mír a klid, špatně se vyrovnávám se změnami a mám ráda přehled ve věcech a zaběhnutý řád. Jsem až moc velká perfekcionalistka a detailistka, což mi v životě často činí značné problémy, ale jak už to tak bývá každý má své dobré i špatné vlastnosti.

Co se hudby týče ráda poslouchám písně od mnoha interpretů, mimo to mám ráda i klasickou hudbu. Mými oblíbenými interprety jsou Enya, Era, Celtic Woman, Within Temptation, The Fray, Grove Coverage, Howard Shore, Emilie Autumn, Evanescence, Asonanace, Adiemus a další...

Mojí nejoblíbenjěší barvou je asi červená a dále černá a bílá.

Z květin mám nejraději šeříky, i když to nejsou květiny v pravém slova smyslu. Připomínají mi totiž můj pravý domov - velkou rozkvetlou zahradu plnou radosti a veselí, kypící zdravím. Nadevšecka roční odbodí miluji jaro, ve kterém jsem se také narodila a jeho svěží vlahé deštíky, které umí pohladit na těle i na duši.

Mám také moc ráda procházky přírodou, především lesem a naslouchání hlasům stromů, které vyprávějí příběhy věků, ráda si užívám klid a mír lesa a vnímám celým tělem jeho vnitřní život, protože les je zásobránou nesčetných příběhů, které jsou lidem díky jejich lhostejnosti vůči přírodě neznámy a neznámy zůstanou, dokud se lidé nenaučí žít v harmonii se vším, co patří k tomuto světu.

Naopak nemám ráda změny, stres, kterému jsem díky škole poměrně často vystavována, rasismus, homofobii a předsudky obecně...


(Tyto informace budu postupem času doplňovat)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Thalia Thalia | 1. září 2011 v 16:36 | Reagovat

Jsi prostě můj člověk a jediná, kdo mě chápe takovou, jaká jsem :)

2 Miri Miri | 2. září 2011 v 12:38 | Reagovat

Všechno mi dost sedí, až na to, že jsem nevěděla že se ráda procházíš v přírodě. Myslela jsem si že na to nemáš moc čas :)

3 Mandy Mandy | Web | 12. listopadu 2012 v 18:30 | Reagovat

Krásně napsaný článek. Máme mnohé společné. =) Také miluji knihy od Tolkiena, píši, zbožňuji zpěv a jsem ráda, že jsem našla kdo poslouchá The Fray, protože ti jsou prostě úžasní. =) Within Temptation a Evanescence také miluji. =) Taktéž strašně ráda chodím do lesa, je to strašně uklidňující, inspirativní a na chvíli tam utěču od reálného světa. Skoro nikdo z lidí, které znám mne v tomto nechápou. Skoro všichni teď raději sedí u PC, než aby si vyšli do přírody. Je to smutné.... Neví o co přichází. Celkově mi příjdeš opravdu velmi milá a zajímavá osobnost. Takovýchto lidí dnes moc není, což je škoda. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama