Září 2011

Online MBTI test osobnosti a mé výsledky

17. září 2011 v 20:53 | Findë |  Ostatní
Udělala jsem si tento on-line test (najdete na http://testosobnosti.zarohem.cz/) a výsledky mě docela příjemně překvapily, protože na mě a mou povahu do puntíčku sedí.

Mé Výsledky testu:

* Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
* Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
* Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
* Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.

Komplexní charakteristika Vašeho typu osobnosti:
Typ INFJ
Hluboké, uvážlivé a složité typy. Dokáží řešit složité problémy, snadno se rozhodují. Zranitelní, ale empatičtí, věří na hodnoty a zásady. V práci odpovědní se sklonem k perfekcionismu.Charakteristika podle serveru MujTyp.cz:
INFJ - umělec

* Zastoupení v populaci: 2% (z toho 1% muži a 1% ženy)
* Nejvýraznější vlastnost: empatie
* Ideální kariéra: malíř, spisovatel, básník, režisér, herec, psychoterapeut, konzultant, kněz, designér
* Slavné osobnosti: Geoffrey Chaucer, Johann von Goethe, Piers Anthony, Mel Gibson, Nicole Kidman, Jamie Foxx, Fjodor M. Dostojevský
* Fiktivní postavy: Doktor Živago, Luke Skywalker (Star Wars), Fox Mulder (Akta X)
* Stručný popis: umělecky nadaný a kreativní, snílek, náladový, perfekcionista, pochybuje o sobě, často se cítí jako oběť společnosti, nejvzácněji se vyskytující typ, velmi dobrý pozorovatel - empatik, soucitný, okolím respektován víc než si myslí.

Jedná se o nejvzácněji se vyskytující typ. Má velké umělecké vlohy, ale na rozdíl od ostatních uměleckých typů (INFP, ISFP) je orientován o něco více prakticky a má rád pořádek. To ho předurčuje nejen k čistě uměleckým profesím (malíř, spisovatel), ale i k užitnému designu, grafice, projektování dekorací apod. Více než jiní umělci vynáší definitivní estetické soudy.

Dávám přednost samotě a klidu. Je velmi dobrý pozorovatel - empatik. Často se může cítit jako oběť společnosti nebo upozorňuje na příkoří páchané na druhých. Je perfekcionista a rád opakovaně kontroluje věci. Obvykle silně mysticky založený se smyslem pro spravedlnost a pomstu.

INFJ jsou idealističtí tajnůstkáři s bohatým vnitřním světem. Odtažití od druhých lidí, ale přesto se nebojí sáhnout k akci, je-li to potřeba. Často si na sebe vezmou příliš mnoho zodpovědnosti.

Mají pochybnosti o skrytých motivech druhých lidí. Dávají si vše do souvislostí i tam, kde by je nikdo jiný nehledal. Upřednostňují hluboké vztahy a bezpodmínečnou věrnost.

Hobit - film

17. září 2011 v 18:06 | Thalia |  Hobit
Hobit - ním to vlastně všechno začalo. Nebýt Hobita, nebyl by Pán prstenů. A přesto je jeho původ mnohem méně známý, než navazující triologie...

Jednoho dne potká hobit jménem Bilbo Pytlík čaroděje Gandalfa, který proti jeho vůli přivede do jeho nory (hobiti bydlí většinou ve velkých podzemních norách a Bilbo jako relativně zámožný hobit vlastní jednu z nejlepších) společenství trpaslíků a označí Bilba za vynikajícího zloděje. Takto začíná dobrodružná výprava za získáním pokladu, o který trpaslíky připravil drak Šmak. Cestou k Osamělé hoře potkává výprava zlobry, kteří je málem snědí, navštíví překrásnou pevnost Roklinku, kde žijí mocní a tajemní elfové, a poté, při obtížném přechodu hor, dojde k velmi důležité události. Výprava je zajata skřety.
Při zběsilém úprku po zásahu Gandalfa se Bilbo ztratí. V podzemní tmě se postupně doplazí až na samé dno jeskynního systému, kde narazí na prsten pohozený na zemi a následně na Gluma. Glum byl podle všeho kdysi také hobitem, ale měl u sebe něco, co mu dávalo dlouhověkost a zároveň jej to ničilo. Měl prsten, který mu umožňoval stát se neviditelným. Po hádankách ve tmě, při kterých jde Bilbovi o život, a útěku před Glumem objeví Bilbo tajemství prstenu, nebo si to alespoň myslí.
Po shledání s ostatními se výprava dává na útěk před rozezlenými skřety a zachrání se až díky pomoci obrovských orlů. Po návštěvě u Medděda se od výpravy odděluje Gandalf a trpaslíci společně s Bilbem vcházejí do Temného hvozdu. Zde se Bilbo poprvé opravdu vyznamená, překoná totiž svůj strach a s pomocí prstenu a Žihadla, jak říká své dýce, zažene velké pavouky. V týž okamžik jsou všichni kromě Bilba zajati místními elfy, kteří nemají trpaslíky rádi a navíc jim trpaslíci odmítají sdělit cíl své výpravy. Jak jinak, Bilbo opět pomůže a trpaslíci se nakonec dostávají ze zajetí. Výprava tedy může pokračovat.
Nakonec se všichni úspěšně dostanou k hoře, kde sídlí drak. Drak není žádný hlupák a kdyby s sebou neměli Bilba, sotva by se kdy k pokladu dostali. Ve své pýše udělá drak velkou chybu, díky níž je nakonec zabit při útoku na vodní město, které ale velmi poškodí. Trpaslíci mají jednu vrozenou vlastnost, přímo milují zlato a drahokamy, odmítají oprávněný nárok lidí na podíl, který by pokryl způsobené škody a dokonce již zahájí válku mezi lidmi a elfy na jedné straně a trpaslíky na druhé rozhodnuti nevzdat se ničeho ze svého pokladu.
Naštěstí se v tento okamžik opět projeví Bilbo jako velmi moudrý, na scéně se opět objevuje Gandalf a také spousta skřetů. Při obraně padne mnoho lidí, elfů a trpaslíků. Všichni si vzájemně odpustí a Bilbo se s dílem dračího pokladu úspěšně vrací domů. Doma jej ovšem čeká jedno malé překvapení.

Zdroj: Wikipedie

Něco o mě (Thalia)

1. září 2011 v 16:12 | Thalia |  O nás
Já jsem Thalia,
pravé jméno zveřejňovat nemusím - kdo mě zná tak ho ví, a kdo ne tak to vědět nepotřebuje. Mám svůj osobní blog starshin.blog.cz

Je mi 13 let, chodím na základní školu v Postřelmově do 8.ročínku. Mám ráda tělocvik, občas výtvarku, dějepis a sloh. Naopak nemusím matiku, fyziku, chemii a ostatní předměty.
Mými oblíbenými spisovateli jsou J.R.R.Tolkien a Christopher Paolini.
Moje zájmy jsou: čtení, filmy, zvířata, příroda, ježdění na koních, hudba, sporty (jako bruslení, florball, baseball), kreslení, psaní básniček a příběhů
Moje povaha je dosti složitá a jen málo lidí je schopno ji celou pojmout. Dalo by se říct, že jsem melancholik a částečně i cholerik. Nechám se snadno dojmout, mám ráda svoje soukromí, nesnáším změny (a to sebemenší) a nemám ráda stereotyp. Lidé mají problém přijmout mě takovou, jaká jsem, se vším, co ke mně patří. Podle nich jsem podivínka, protože takzvaně nejdu s dobou (nekouřím, nepiju, nehulím) a nevyhledávám společnost. Naštěstí nejsem typ člověka, co si zakládá na názoru ostatních, a tak mi nedělá problém s tím žít.
Údajně jsem až moc velká detailistka, hledám problémy tam, kde nejsou, vidím sebemenší nedokonalost na čemkoliv.
Jako snad každý člověk nejsem dokonalá, mám dobré i špatné stránky, umím být milá i protivná.

Moc ráda poslouchám hudbu a to skoro pořád, hudba je pro mě velice inspirativní. Poslouchám cokoliv kromě dechovek, mezi interprety se mi líbí Leona Lewis, Emilie Autumn, Enya a Vanessa Hudgens.

Mými oblíbenými rasami jsou hobiti a elfové. Rozdíl mezi nimi je ten, že elfové jsou mnohem více "rozvinutí", tj. víc se o nich píše a tvoří.

Mám moc ráda přírodu, je úžasné se na hřbetě koně projíždět lesem nebo se jít jen tak projít pěšky. Miluju husté lesy, nejlépe smíšené, třeba za východu či západu slunce, je to nádhera.

Mohlo by se zdát, že jsem to okopírovala od Findë a jen trochu poupravila, ale není to tak. Píšu prostě o sobě. Podobnosti mezi mnou a Findë jsou docela velké, a když jsem se s ní seznámila, měla jsem pocit, že mám konečně člověka, co mi rozumí.

Něco o mě (Findë) - Aktualizováno 5.6.2013

1. září 2011 v 15:48 | Findë |  O nás
Některé poznámky byly přidány dodatečně v červnu 2013, staré a neaktuální infrmace byly promazány, postupně dopisuji nové.

Takže já jsem Findë,
tuto přezdívku jsem si vybrala proto, že se mi líbí jméno Julia, Findë je totiž jeho elfská podoba. Mimo tento blog mám i svůj vlastní, který najdete na adrese catjulia.blog.cz
Mým oblíbeným spisovatelem je J.R.R.Tolkien, jehož knihy mi poskytují bezednou studnici inspirce, ze které mohu čerpat. Jeho příběhy jsou také mnohdy velmi emotivní a smutné a tak se mnohdy neubráním slzám, ale právě tím jsou krásné. A proto, že jeho knihy já i Thalia máme rády jsme si založily tento blog, abychom se zde jeho dílům věnovaly.

Ale teď již něco o mě. Tak tedy je mi 13 let a chodím do tercie gymnázia, což odpovídá osmému ročníku základní školy.
Mými koníčky jsou kreslení, psaní básní a příběhů, zpěv, bruslení, cyklistika, psaní úvah a přemýšlení o životě.

Povahou jsem melancholik (ale pokud byste chvilku hledali najdete ve mě i kousek cholerika), pesimista a introvert. Mám ráda ticho mír a klid, špatně se vyrovnávám se změnami a mám ráda přehled ve věcech a zaběhnutý řád. Jsem až moc velká perfekcionalistka a detailistka, což mi v životě často činí značné problémy, ale jak už to tak bývá každý má své dobré i špatné vlastnosti.

Co se hudby týče ráda poslouchám písně od mnoha interpretů, mimo to mám ráda i klasickou hudbu. Mými oblíbenými interprety jsou Enya, Era, Celtic Woman, Within Temptation, The Fray, Grove Coverage, Howard Shore, Emilie Autumn, Evanescence, Asonanace, Adiemus a další...

Mojí nejoblíbenjěší barvou je asi červená a dále černá a bílá.

Z květin mám nejraději šeříky, i když to nejsou květiny v pravém slova smyslu. Připomínají mi totiž můj pravý domov - velkou rozkvetlou zahradu plnou radosti a veselí, kypící zdravím. Nadevšecka roční odbodí miluji jaro, ve kterém jsem se také narodila a jeho svěží vlahé deštíky, které umí pohladit na těle i na duši.

Mám také moc ráda procházky přírodou, především lesem a naslouchání hlasům stromů, které vyprávějí příběhy věků, ráda si užívám klid a mír lesa a vnímám celým tělem jeho vnitřní život, protože les je zásobránou nesčetných příběhů, které jsou lidem díky jejich lhostejnosti vůči přírodě neznámy a neznámy zůstanou, dokud se lidé nenaučí žít v harmonii se vším, co patří k tomuto světu.

Naopak nemám ráda změny, stres, kterému jsem díky škole poměrně často vystavována, rasismus, homofobii a předsudky obecně...


(Tyto informace budu postupem času doplňovat)